Робота за кордоном. 10 наївних питань

Робота за кордоном. 10 наївних питань

Робота за кордоном. 10 наївних питань

Робота за кордоном, або, як її професійно називають, "трудова міграція - явище для людства не нове і в цілому звичне. Люди вже багато років в пошуках кращого життя та роботи за кордоном. За останні роки рахунок українців які виїхали на роботу за кордон вже перевищив декілька мільйонів. І хоч цілі та характер поїздок серед людей дуже різняться (хтось прямує за  кордон лише для заробітку, а хтось шукає можливості зачепитись і залишитись там), але абсолютно у кожного хто задумувався над тим щоб знайти роботу за кордоном виникають якісь питання. В когось вони одні, в когось інші. Ми визначили десять самих часто повторюваних і одночасно, напевно, найнаївніших питань про роботу за кордоном.

- А я там потрібен?

Звичайно, ви потрібні за кордоном! Ви потрібні і як робочий, і як працівник, що обслуговує, у всіх без виключення країнах. Усі європейські країни дуже цінують заробітчан з України, і з радістю приймають їх до себе в команду, адже українці зарекомендували себе дійсно як працездатний та відповідальний народ у роботі за кордоном.

- А скільки там платять?

Це залежить від економічного рівня країн і від вашої кваліфікації. Хоча знову ж краще ставити питання інакше - скільки у вас залишається після витрат. Тобто все залежить тільки від вас, але інформація для роздумів:мінімальна заробітна плата в Європейських країнах у 4, а то і в 5 разів перевищує розмір мінімальної заробітної плати в Україні.

- А якщо я не розмовляю їх мовою?

По-перше, для більшості спеціальностей це не обов'язково. Але, взагалі-то, всім, хто планує знайти роботу за кордоном, ми рекомендуємо вивчати рідну мову країни в яку плануєте їхати. Це дозволить Вам отримати кращу роботу за кордоном і легше обжитися на новому місці. 

- А якщо мені за 50?

Як показує практика, вік це зовсім не перешкода, головне щоб ви розуміли, що можете витримати навантаження. Багато роботодавців навпаки більше радіють коли той хто шукає роботу за кордоном більш дорослий, це означає,що робітник досвідчений і такі люди можуть отримати більш високу посаду після випробувального терміну.

- Які гарантії, що мене не обдурять, і як уникнути шахрайства?

На жаль в цій галузі дійсно часто зустрічаються шахраї, адже охочі знайти роботу за кордоном здебільшого не досить освічені у цих питаннях, і їхнім бажанням знайти роботу за кордоном можна маніпулювати. Тут вам допоможе лише ваша пильність. Перше, що необхідно зробити, - перевірити, чи давно працює ця фірма. Часто люди починають шукати відгуки про неї в інтернеті, але зустрічаються такі моменти коли фірми-конкуренти навмисне пишуть брудні відгуки, тому цьому пункту довіряти не потрібно. 

- Чому постійно кажуть, що нас за кордоном чекає тільки рабство і проституція?

Ну, знаєте, ця пропаганда давно лобіюється та оплачується тими, кому вигідно тримати Вас тут на жебрацьких зарплатах. Давно пора подорослішати та починати розуміти не тільки те, що пишуть, а і те навіщо! Не знайти роботу за кордоном може хіба що лінивий, хоча і він знайде. А ті хто займається проституцією в Європі, то це їх особистий вибір.

- В які країни краще їхати?

Чехія, Польща, Угорщина, Німеччина, Словаччина… ми знайдемо вам роботу по душі в будь-якій з цих країн.

- На який термін можна поїхати, і чи можу я там залишитися?

Від трьох місяців до декількох років. При бажанні можна залишитись назавжди.

- А чи варто це того?

Вирішувати Вам. В Норвегії є чудовий приклад "гарячого" скандинавського гумору: якщо ти став схожий на фотографію у своєму паспорті - тобі пора у відпустку! І Вам, дорогі мої співвітчизники: якщо Ви з огидою думаєте про понеділок і перестали посміхатися кожному новому ранку - Вам теж пора подумати, може варто нарешті зробити кардинальний крок? Знайдіть або займіть гроші, і їдьте. Ви повернете ці гроші за досить малий період, ви будете працювати в комфортабельних умовах, отримувати гідну оплату Вашої праці, і на вас за цей час ніхто ні разу не підвищить голос, а тільки допоможуть якщо ви десь не справлятиметесь. Ви станете зовсім іншою людиною.

- Що потрібно для того, щоб поїхати та що з собою брати?

Я думаю навіть не потрібно говорити про документи які вам необхідні. Про це вже вдосталь статей опубліковано на нашому сайті. З собою треба брати особисті речі, але не потрібно їх везти за кордом у великих кількостях, адже все необхідне можна придбати й за кордоном, при чому значно дешевше та якісніше.

Удачі вам у ваших починаннях, дорогі співвітчизники!

Підпишіться на розсилку найактуальніших вакансій
© Copyrights 2018 EUROPA Workintense. All rights reserved.