Робота в Чехії для українців. Вакансії для чоловіків - промисловість, будівництво. Для жінок - туризм, сфера обслуговування
Чому робота в Чехії для українців – це шанс змінити своє життя на краще? Тому що Чехія входить до складу Євросоюзу, має стабільно зростаючу економіку і престижні зарплати. До того ж, для українських мігрантів робота в Чехії – це життя в країні з комфортними умовами проживання і високими соціальними виплатами, сучасною інфраструктурою, прозорим законодавством і низьким рівнем злочинності.
Чеська Республіка - одна з найстаріших держав Європи. Рівень середньої зарплати не на багато різниться від самих економічно розвинених європейських держав. Саме тому робота в Чехії стрімко набирає популярність серед українських громадян.
З серпня 2016 року в Чехії почала діяти офіційна програма працевлаштування для робітничих професій. На які вакансії в Чехії запрошують українців? В основному це вакансії, за якими спостерігається дефіцит трудових ресурсів. Найбільш затребувані вакансії в Чехії для кваліфікованих фахівців - в сферах будівництва, промисловості, медицини та IT. Високо цінуються також інженери технічних спеціальностей. Найбільш розповсюджені вакансії в Чехії, що не вимагають високої кваліфікації:
- різноробочі на виробництво на заводах;
- робота зварювальником в Чехії;
- робота на конвеєрі, на пилорамі;
- фасування, упаковка на фабриках;
- офіціанти, бармени, кухарі;
- няні, доглядальниці, покоївки;
- водії вантажного транспорту і оператори автонавантажувачів.
Зарплати та умови роботи в Чехії
Залежно від виду роботи і регіону зарплата в Чехії в середньому становить 800-1200 євро, з вирахуванням податків та проживання. Варто зауважити, що це значно більше, ніж в Польщі, Литві та Словаччині, популярних для заробітку серед українців. У цих країнах середня заробітна плата для приїжджих робітників коливається від 500 до 700 євро.
Зарплати на півдні країни або в Празі на порядок вище, ніж, наприклад, в Карлових Варах. Якщо Ви прагнете влаштуватися на роботу в Чехії зварювальником, то Ваша зарплатня становитиме близько 130 крон (трохи більше 5 євро) на годину. Різноробочі на заводах отримують від 90 до 110 крон (близько 4 євро) на годину. Робота в Чехії водієм приносить приблизно 1100-1600 євро на місяць.
Робота в Чехії для українців передбачає приблизно однакові умови на всіх вакансіях, що пропонуються: графік від 8 до 12 годин на день з одним вихідним в тиждень, або ж позмінно. Необхідну спецодяг зазвичай надає роботодавець. Можлива понаднормова робота, яка оплачується додатково. Багато роботодавців надають безкоштовне житло.
Переваги роботи в Чехії
Робота в Чехії для українців завжди знайдеться – лише потрібні невеликі початкові вкладення, які окупляться за короткий час. Робочий стаж в європейській країні – це істотна кар'єрна перевага. Також, якщо Ви маєте вузьку спеціалізацію, влаштуватися по якій в Україні важко, робота по такій вакансії в Чехії може бути вдалим і прибутковим варіантом.
Професії в Чехії для чоловіків і жінок
Звичайно, існують вакансії в Чехії для чоловіків і для жінок. Незалежно від статі працівника помітно не відрізняються ні специфіка роботи, ні зарплата. Однак гендерний поділ професій все ж існує. Є робота в Чехії для чоловіків, які традиційно вибирають її частіше за жінок - наприклад, інженери технічних спеціальностей, IT-фахівці. Також робота в Чехії для чоловіків – це робочі спеціальності, пов'язані з фізичною силою, деякою небезпекою або перевантаженнями, в яких жінок майже не зустрінеш - вантажники, зварювальники, працівники пилорами і так далі. Традиційно робота в Чехії для жінок часто зосереджена навколо легкої промисловості та туристичного сектору – це професії офіціантки, швачки, покоївки, навіть пакувальниць подарунків.
Найчастіше українських жінок цікавить сезонне працевлаштування в Чехії, але є й ті, хто шукає постійну роботу з метою подальшого переїзду на ПМЖ.
По яким напрямкам є робота в Чехії для жінок? В Чехії українки можуть працювати у наступних сферах:
- туризм і сфера обслуговування (офіціантки, бармен, адміністратори, прибиральниця, кухонні робітники, шеф-кухаря);
- домогосподарство: няні, доглядальниці за літніми людьми і домробітниці;
- сільське господарство та фермерство (вирощування, збирання, сортування та пакування овочів і ягід, різноробочі на фермах і тваринницьких господарствах);
- автомобільні і різні складальні заводи;
- кондитерські фабрики, пекарні, хлібокомбінати, птахофабрики, м'ясокомбінати;
- та ін.
Імміграція в іншу країну з метою працевлаштування - це непросте рішення, яке вимагає сміливості і ретельного планування. Потрібен час, аби звикнути до іншого оточення, нових людей і способу життя. Проте робота в Чехії – для українців це корисний життєвий досвід, можливість збудувати успішну кар'єру і познайомитися з культурою європейської країни. Компанія Europa Workintense допоможе знайти легальну роботу в Чехії для українців, підготувати всі необхідні документи для працевлаштування в Чехії і відповість на всі Ваші питання.